TID: Torsdag d. 27. august 2026, kl. 19.00 til ca. 21.00
STED: Butikken på Jægergårdsgade 32, 8000 Aarhus C
INFO:
Pinot Noir er måske den mest hypede rødvinstype i øjeblikket, så den skal vi selvfølgelig blive klogere på!
set-up bliver således:
Vi smager 6 forskellige vine alle lavet på pinot noir fra 6 forskellige områder. I stedet for at præsentere den enkelte vin, vil vi imellem hvert glas præsentere lidt om selve Pinot Noirs egenskaber, samt de forhold som druen dyrkes under, samt hvordan vi skelner mellem kvalitetsniveauer.
Til slut vil vinenes ophav blive præsenteret.
Det bliver mega fedt!
I SMAGFØRST har vi mange års erfaring med at lave smagninger. Vi bestræber os på at gøre dem spændende, men let forståelige og med et glimt i øjet. Vi fornyer os konstant, og derfor kan udvalget, der smages, variere fra smagning til smagning.
OBS!
Denne billet kan kun bruges til den pågældende smagning og kan ikke refunderes eller byttes!
Køber du på nettet, er ordrebekræftelsen du modtager pr. mail din billet. Du skal altså ikke hente den i butikkerne eller have den tilsendt.
Hvis du ikke kan købe alle de billetter du ønsker – så skriv eller ring, måske kan vi finde ekstra pladser til dig.




Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.